İzmir Ceza Avukatı

İzmir Ceza Avukatı

Ege Hukuk Bürosu olarak İzmir Ceza Avukatı hizmetimiz ile ceza mahkemelerinde dahilinde olduğunuz ceza davası ve ceza hukuku konularında sizlere hukuksal olarak destek sunmaktayız. Ceza hukukunda ve ceza davalarında deneyim sahibi ve uzman olan avukatlara ceza avukatı denilir. Ceza avukatı cezanın soruşturulması ve kovuşturulması düzeylerinde sanığa ya da mağdura maddi gerçeğin ortaya çıkarılması konusunda hukuki olarak destek verir.

Ceza Avukatı Nedir ve Ne İş Yapar?

Ceza davalarına ve soruşturmalarına bakan avukatlara halk arasında ceza avukatı ismi verilir. Suç şüphelileri, haklarında yakalama işlemi yapılmış olup olmadığına bakılmadan ceza avukatı aracılığıyla savunma yapabilir. Aynı şekilde suç mağdurları da şikâyet haklarını etkin olarak kullanmak için bir ceza avukatından faydalanabilir.

Ceza Davası Nedir ve Nasıl Açılır?

Herhangi bir suç işlediğine dair yeterli şüpheye sahip olan kişiler aleyhine açılan bir davada kovuşturma yapılması için ceza davası açılabilir. Ancak ceza davası açmak için tek yetki Cumhuriyet savcılığına aittir. Cumhuriyet savcısı, müştekinin işlenen bir suç ile şikâyette bulunması neticesinde soruşturma başlatır ve davanın kamu davası açmaya gerekli olup olmadığını araştırır. Yeterince delil ve şüphe sebepleri olması halinde bir iddianame düzenler ve ceza davası açar. Bu iddianamede, sanığın suçlandığı eylem ve kanunda belirtilen uygun madde belirtilir ve şüphelinin yargılanması talebinde bulunulur.

En İyi Ceza Avukatı

Türkiye’de açılan davalara her avukatın bakabildiği göz önüne alındığında kişiler için en iyi ceza avukatının seçilmesi önemli bir rol oynar. Kişiler kendileri için en doğru ceza avukatını bulmak için avukat bazı özelliklere sahip olmalıdır. Avukat şikayetçi olunan konuda uygulama deneyimine ve konu hakkında güncel bilgiye sahip olmalıdır. Ceza avukatı sadece ceza davalarıyla ilgilenip maddi kaygılardan dolayı diğer işlerle ilgilenmeme konusunda prensip sahibi biri de olmalıdır. En iyi ceza avukatı ayrıca dava açan kişiyi iyi anlayabilmeli ve cümle kurmakta zorlanmamalıdır. Kendini dava açan kişiye anlatabilmelidir. Bu nedenle İzmir ceza avukatı hizmetimiz ile sizlere ihtiyaç duyduğunuz hukuksal desteği sunuyoruz.

Ceza Avukatı Ücretleri

Ceza davalarında ücreti etkileyen bazı etkenler bulunur. Bu etkenlerden bazıları üstlenilen manevi sorumluluğun ağırlığıdır. Ceza davaları ağır sorumluluk istediği için cüzî ücretler işin niteliğine aykırı olacaktır. Ayrıca kişinin tutukluluk durumu, cezanın öngörülen miktarı, dosyanın kapsamı, sarf edilecek emek de avukat ücretlerinin belirlenmesinde rol oynar.

İzmir Ceza Avukatı Hizmeti Hangi İlçeler İçin Geçerlidir?

İzmir Ceza Avukatı hizmeti ile ceza avukatı aramakta ya da tavsiye arayanlar için; Bayraklı, Bornova, Konak, Menemen, Çiğli, Menderes, Urla, Çeşme, Foça, Seferihisar başta olmak diğer tüm İzmir ilçeleri için asliye ceza, ağır ceza ve sulh ceza mahkemelerinde dahilinde olduğunuz tüm davalarda hukuksal destek sunmaktayız. Eğer Konak ceza avukatı, Karşıyaka Ceza Avukatı, Bornova ceza avukatı, Bayraklı ceza avukatı arayışı içerisindeyseniz bizimle iletişime geçebilmeniz mümkündür. İzmir için sadece ceza avukatı hizmetimiz bulunmuyor. Ayrıca İzmir boşanma avukatı, İzmir miras avukatı, İzmir bilişim avukatı hizmetlerimizde bulunuyor.